Otwarcie muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku

Otwarcie muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku

przyjazd 28 wrz
wyjazd 29 wrz
13 września 2021

Już 17 września 2021 roku nastąpi oficjalne otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, nie może Cię tam zabraknać!

budynek muzeum sybiru w białymstoku

Już 17 września 2021 roku nastąpi oficjalne otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Z nowej atrakcji mogą korzystać zwiedzający w każdym wieku. Nowoczesne muzeum przedstawia historię Polaków oraz innych narodowości zesłanych w głąb Rosji od XVI do XX wieku. Uroczystości otwarcia będą trwały aż 3 dni, a w zaplanowanych wydarzeniach wezmą udział nie tylko władze, ale i ostatni Sybiracy, z którymi można porozmawiać i wysłuchać autentycznych historii.

Otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku

Muzeum Sybiru to całkowicie nowy obiekt na mapie atrakcji w Białymstoku, które znajduje się na ulicy Węglowej 1 tylko 400m od Hotelu Tragutta3. Mieści się ono w przedwojennym magazynie wojskowym oraz dobudowanym nowoczesnym budynku, a tuż obok znajdują się pozostałości Dworca Podlaskiego, z którego wywożono skazańców na Sybir. Muzeum w ciekawy i prosty sposób przedstawia historię Sybiraków – zwiedzający mają dostęp do sal multimedialnych, edukacyjnych i tematycznych z wizualnymi oraz dźwiękowymi atrakcjami.

Muzeum Pamięci Sybiru - harmonogram otwarcia

Otwarcie muzeum odbędzie się 17 września 2021 roku, a w oficjalnym wydarzeniu wezmą udział władze państwowe i samorządowe oraz Sybiracy. Wieczorem zaplanowano przedstawienie iluminacji „Doświadczenie Sybiru”.

18 Września 2021

Nastąpi pierwsze zwiedzanie muzeum z certyfikowanymi przewodnikami, a potem zwiedzający będą mogli wziąć udział w pikniku historycznym z pokazem mundurów i uzbrojenia z różnych epok historycznych.

19 Września 2021

Lokalni restauratorzy zaserwują rosyjskie i żydowskie Śniadania Kresowe, a ulicami osiedla Wygoda przejedzie Peleton Pamięci. Zaplanowano też pokaz zabytkowych rowerów z okresu międzywojennego, mody retro oraz wyjątkowej wystawy „Niepodległa – ziemie wschodnie II Rzeczypospolitej”.


Już teraz zachęcamy do rezerwowania pokojów i apartamentów w naszym hotelu Traugutta3 na 17-19 września. Spędź weekend w historycznej atmosferze!


Dodatkowo podczas otwarcia i każdego dnia w muzeum zapraszamy do Restauracji Mozaika. Poznasz tu prawdziwą mozaikę smaków kuchni kresowej. Dania żydowskie, rosyjskie: proste, pyszne, aromatyczne. Odkryjesz dania z historycznych ksiąg kulinarnych i zachwycisz się tradycyjnym smakiem w nietuzinkowej formie podania. Smacznego!

 

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać aktualności, informacje o wydarzeniach i oferty. Gwarantujemy zachowanie Twojej prywatności.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij