Saunas

Saunas

Saunas

arrival 28 Jan.
departure 29 Jan.
Red light

Sauna Infrared

Innovative infrared sauna with a low degree of humidity, in which the temperature reaches 60 ° C. Infrared radiators that heat the body during a session have a similar effect to sunlight. Thanks to this, the treatment is safe and beneficial to health. Infrared sauna improves blood flow, oxygenates and relaxes tired muscles. It has a positive effect on condition and relaxes.

Improve your health

Dry sauna

The dry sauna has very hot air with a temperature of 95 ° C and a low percentage of humidity - 10%. The session can last up to 20 minutes and provides many health and relaxing benefits. Dry sauna contributes to the improvement of the body's immunity, supports circulation and metabolism. Eliminates toxins from the body and deeply regenerates the entire body.

Voucher for

A moment of relaxation

Buy a Voucher - Moment of Relaxation

You do not use accommodation in the hotel, but you still want to feel a moment of relaxation and rest and regenerate? We invite you to take advantage of 2-hour access to the Relaxation Zone by purchasing a special voucher.

Sauny w białostockim Hotelu Traugutta3

Sauny, czyli pomieszczenia z bardzo wysoką temperaturą, nie tylko relaksują, ale też przynoszą ogrom korzyści zdrowotnych. Zabieg w sauniezwiększa potliwość, a więc oczyszcza organizm z toksyn, przy czym zmniejsza ryzyko przeziębienia. Dzięki jej prozdrowotnemu działaniu przyciąga uwagę coraz większej liczby zarówno młodszych, jak i starszych osób. Chętnie korzystają z niej sportowcy oraz miłośnicy odpoczynku, którzy nadzwyczaj cenią sobie relaks w komfortowych warunkach.

Gdzie najlepiej udać się na saunę w Białymstoku? Świetnym wyborem będzie wizyta w Hotelu Traugutta3, w którym oferujemy dwa rodzaje saun – sucha oraz infrared. Jeden seans w saunie suchej powinien trwać do maksymalnie 20 minut, natomiast w saunie infrared, imitującej podczerwone promienie, do 30 minut. Czas spędzony w saunach w Hotelu Traugutta3 przynosi ogrom korzyści dla Twojego zdrowia i zapewnia regenerujący wypoczynek.


Czym jest sauna sucha?

Cechą charakterystyczną dla sauny suchej jest gorące powietrze z bardzo niskim procentem wilgotności. Temperatura w saunie suchej sięga nawet 95 stopni Celsjusza, a pomieszczenie, w którym odbywa się seans, jest ogrzewane rozgrzanymi kamieniami lub drewnem. Z tego względu trzeba poczekać, aż sauna odpowiednio się nagrzeje. Właściwości sauny suchej to przede wszystkim: redukcja stresu, rozluźnienie mięśni oraz odblokowanie porów w skórze, które uwalniają wszelkie toksyny z organizmu.Dzięki temu kondycja skóry znacznie się poprawia – staje się gładsza, miększa i dogłębnie nawilżona.

Sauna sucha pomaga w regulacji metabolizmu, polepszeniu wydolności oraz wzmocnieniu odporności. Odpowiednio odpręża i relaksuje, co przyczynia się do poprawy jakości snu. Sauna sucha w Białymstoku w Hotelu Traugutta3 to wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Alternatywą dla sauny suchej jest sauna infrared, którą również znajdziesz w ofercie Hotelu Traugutta3.


Czym jest sauna infrared?

Sauna infraredto sauna na podczerwień, w której temperatura nie przekracza 60 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza jest tak samo niska, jak w przypadku sauny suchej. Warto wspomnieć, że pomieszczenie nagrzewa się bardzo szybko. Istota działania sauny infraredtkwi w bezpośrednim podgrzewaniu ciała uczestników seansu, a nie tylko powietrza. Sauna IR emituje promienniki podczerwieni, które są w pełni bezpieczne dla użytkujących, ponieważ mają zbliżone działanie do światła słonecznego.

Seans w saunie IR znacznie poprawia krążenie. W efekcie zredukujesz zmęczenie, poczujesz lepsze samopoczucie i większą energię dzięki dotlenieniu i ukrwieniu tkanek. To idealne rozwiązanie na regenerację organizmu po znaczącym wysiłku fizycznym. Wizyta w saunie na podczerwień jest polecana zarówno po treningu, jak i po zabiegach w SPA w Hotelu Traugutta3. Termoterapia w saunie sprawi, że poczujesz się lepiej i z chęcią skorzystasz z seansu ponownie.


Którą saunę wybrać – suchą, czy infrared?

Hotel Traugutta3 oferuje seans zarówno w saunie suchej, jak i w saunie infrared. To od Twoich preferencji zależy, którą saunę wybierzesz. Jeśli wolisz niższą temperaturę lub masz za sobą intensywny trening,postaw nasaunę na podczerwień. Z zabiegów w saunie IR może korzystać większość osób, ponieważ ich działanie jest uniwersalne, a efekty są widoczne natychmiast. Seans w saunie na podczerwień może trwać zdecydowanie dłużej niż w saunie suchej.

Na rozgrzanie sauny suchej trzeba natomiast chwilę poczekać, ale korzyści zdrowotne, jakie płyną z jej użytkowania, są również tego warte. Temperatura wzrasta nawet do 95 stopni Celsjusza, więc jeśli lubisz gorące powietrze, a przy tym całkowity relaks i odprężenie, sauna sucha w Hotelu Traugutta3 będzie dla Ciebie świetnym wyborem. Oprócz tego wizyta w saunie suchej nie trwa długo. W momencie, kiedy nie dysponujesz zbyt dużą ilością czasu i tak zdążysz wypocząć.

Jeśli chorujesz na choroby przewlekłe, pamiętaj, że przed skorzystaniem z sauny suchejczy infrared,należy skonsultować się z lekarzem. Do najczęstszych przeciwwskazań korzystania z zabiegów należą: nadciśnienie tętnicze, stadium pozawałowe, niewydolność krążenia, ciąża, czy choroby płuc i nerek.


Dlaczego warto korzystać z sauny?

Sauna sucha oraz infrared w Hotelu Traugutta3 zapewniają wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Dzięki wysokiej temperaturze z organizmu są usuwane toksyny w postaci potu. Krążenie znacznie się poprawia, co przyspiesza metabolizm i pomaga w odchudzaniu. Sauna ma wpływ również na kondycję skóry i cery – staje się ona przyjemniejsza w dotyku, bardziej jędrna.

Korzystając z sauny, zmniejszasz ryzyko przeziębienia. Oprócz tego seans w saunie to świetny sposób na relaks i dogłębne odprężenie. W Hotelu Traugutta3 sauna sucha oraz sauna infraredsą dostępne w atrakcyjnej cenie. Ponadto na seans możesz przyjść bliskimi, ponieważ sauny są dwuosobowe. Sauna dla dwojga może być ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w Hotelu Traugutta3.


Jak korzystać z sauny?

Osoby, które wybierają się pierwszy raz na saunę suchą lub infrared w Hotelu Traugutta3 powinny pamiętać o kilku ważnych zasadach korzystania z sauny. Na seans należy zabrać ze sobą ręcznik i rozłożyć go pod całym ciałem. Przed wejściem trzeba zdjąć z siebie ubrania, biżuterię, a także zegarek. Warto mieć na uwadze, że na saunę nie powinno się przychodzić głodnym, jak i po obfitym posiłku. Ponadto organizm będzie nastawiony na wysiłek, warto więc przed wejściem odpowiednio się nawodnić.

By osiągnąć najbardziej satysfakcjonujące efekty, stopniowo należy przesuwać się na coraz wyższe stopnie w łaźni, a po zakończonym seansie bez pośpiechu udać się pod zimny prysznic. Warto uzupełnić stracone płyny i sole mineralne, a gdy temperatura ciała wróci do normy – powoli się ubrać i wyjść. Hotel Traugutta3 oferuje dwa rodzaje saun, które z pewnością w pełni Cię zrelaksują i pozwolą cieszyć się dobrym zdrowiem oraz kondycją!

mobile nav bg
See on the map
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać aktualności, informacje o wydarzeniach i oferty. Gwarantujemy zachowanie Twojej prywatności.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close